Reklamsız film izlemek ve bize daha fazla destek olmak için filmlere yorum yapmanız yeterlidir.
Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
56 Görüntülenme
Büyük Budapeşte Oteli
8.1 IMDB Puanı

Büyük Budapeşte Oteli

(The Grand Budapest Hotel)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Fox Searchlight Pictures
  • Film Süresi 1sa 39dk
Yönetmen
Senaryo Stefan Zweig, Wes Anderson, Hugo Guinness
Oyuncular Tilda Swinton, Tony Revolori, Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody
The Grand Budapest Hotel izle ya da türkçe adıyla Büyük Budapeşte Oteli izle filmi 2014 yılında Wes Anderson yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Stefan Zweig, Wes Anderson, Hugo Guinness isimlerine ait olan ABD - Almanya ortak yapımı dram ve komedi filmleri türündeki film 4 Oscar ödülü, 213 adaylık ve 122 farklı ödül alarak sinema dünyasında ciddi bir başarı elde ederken IMDb top 250 filmleri listesinde 189. sırada yer almaktadır. Büyük Budapeşte Oteli full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Tilda Swinton, Tony Revolori, Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody gibi oyuncular yer almaktadır.

Büyük Budapeşte Oteli türkçe dublaj izle filminin konusu ise şöyle, hikaye genç bir kızın bir yazarın anıtının yer aldığı parkta anıta yakın bir yerde yazarın Büyük Budapeşte Oteli isimki kitabını okumaya başlar. Kitapta yazar savaşta harap olmuş hayali bir Avrupa ülkesi olan Zubrowka’da 1968 yılında ziyaret ettiği oteldeki anılarını anlatıyor. Yazar otele ilk gittiğinde otelin sahibi Zero Mustafa ile tanışır ve akşam yemeğinde Mustafa otele nasıl sahip olduğunu anlatır. Mustafa yıllar önce otelde çalışan bir personelin oğludur. Otelin başka bir çalışanı Gustave ise otele gelen yaşlı ve zengin kadın müşterilerle birlikte olmaktadır. Ancak bir gün otelin müşterilerinden Madame D. şüpheli bir şekilde ölür. Mustafa ve Gustave, Madame D.’nin evine vasiyetinin okunması amacı ile giderler.

Madame D. mirasının önemli ve en değerli parçalarından biri olan bir tabloyu Gustave’ye bırakmıştır. Bu duruma sinirlenen oğlu ise annesinin ölümünden Gustave’yi sorumlu tutar ve şikayetçi olmasının ardından Gustave ve Mustafa tablo ile birlikte kaçarken Gustave tutuklanır. Ancak bu tutsaklık çok uzun sürmez çünkü Gustave içerde bazı çete üyeleri ile tanışmıştır ve kaçabilmek için plan yapmışlardır. Kaçtıktan sonra tekrar Mustafa ile bir araya gelirler ve masum olduğunu kanıtlamak için çalışmaya başlarlar. En iyi filmler arasında kendine yer bulan Büyük Budapeşte Oteli türkçe dublaj izle ve altyazılı izle dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan bedava sitemizden izlemenizi tavsiye ederiz.