37 Görüntülenme
GoodFellas
8.7 IMDB Puanı

GoodFellas

(Goodfellas)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 26dk
Yönetmen
Senaryo Nicholas Pileggi, Martin Scorsese,
Sevilen mafya filmlerinden olan Goodfellas izle türkçe adıyla Sıkı Dostlar 1080p Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filmi 1990 yılında vizyona girmiştir. Senaristliği ve yönetmenliği Martin Scorsese tarafından yapılan ABD yapımı film dram filmleri ve suç filmleri kategorisindedir. 1 Oscar ödülü, 32 adaylık ve 37 farklı ödül kazanan ve 47 milyon $ hasılat elde eden film IMDb top 250 filmleri izle listesinde onyedinci sıradadır. Goodfellas Full HD izle filminin oyuncu kadrosunda ise Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino ve Frank Sivero gibi isimler yer alıyor.

En iyi mafya filmleri listesinde yer alan ve kesinlikle izlemeniz gereken gerçek hayattan alıntı olan Sıkı Dostlar izle filminin konusu ise, Henry Hill, Brooklyn'deki İtalyan mahallesindeki suç ve mafya yaşantısına hayran olur ve yerel bir mafya olan Paul Cicero için çalışmaya başlar. Tırları soyan bir gangster olan James Conway ve bir diğer suçlu Tommy DeVito. Henry, Jimmy için bir çete olarak suç hayatına karışmaya başlar, yavaş yavaş daha ciddi suçlara doğru ilerler. Üç ortak, Gecelerinin çoğunu Copacabana gece kulübünde kadınlarla eğlenerek geçirir. Henry, Karen Friedman ile sevgili olur. Başlangıçta Henry'nin suç faaliyetlerinden rahatsız olur, ancak sonunda göz alıcı yaşam tarzı tarafından baştan çıkarılır. Anne ve babasının onaylamamasına rağmen onunla evlenir. Gambino ekibinde kısa süre önce serbest bırakılan Billy Batts, Henry'nin sahibi olduğu bir gece kulübünde Tommy'ye defalarca hakaret eder; Tommy ve Jimmy daha sonra Billy'yi döver, bıçaklar ve vurarak öldürürler. Ünlü bir adamın öldürülmesi başlarını belaya sokacaktır. Bunu fark eden Jimmy, Henry ve Tommy, cesedi New York'un yukarısına gömerek cinayeti örtbas ederler. Ancak altı ay sonra, Jimmy, mezar yerinde çalışma yapılmasının planlandığını öğrenir ve onları, çürüyen cesedi mezardan çıkarmaya ve yeniden yerleştirmeye teşvik eder. Henry'nin metresi Janice'i tehdit eder ve Henry'yi silah zoruyla tutar. Henry, Janice'in yanına taşınır, ancak Paulie, Tampa'da Jimmy ile birlikte bir kumarbazdan borç aldıktan sonra Karen'a dönmesi konusunda ısrar eder. Ancak geri döndüklerinde işler bekledikleri gibi gitmez. Jimmy ve Henry, kumarbazın FBI casusu olan kız kardeşi tarafından teslim edildikten sonra tutuklandılar ve on yıl hapis cezası aldılar. Ailesini dışarıdan desteklemek için Henry, Karen tarafından kaçırılan uyuşturucuları alır ve onları Pittsburgh'dan bir mahkuma satar. Henry'nin şartlı tahliye edilmesinden sonra kokain işini büyütür ve Jimmy ve Tommy'yi de dahil eder. Jimmy, Kennedy Uluslararası Havalimanı'ndaki özel bir şirkete ait kasayı soymak ve birkaç milyon nakit ve mücevher çalmak için bir ekip kurar. Ekibin bir kaçı bu soygundan kendilerine ekstra mallar almak ister fakat Jimmy ekibin çoğunu öldürür. Tommy ve Henry, Jimmy tarafından kurtarılır ve olaylar devam eder.

Martin Scorsese’nin en iyi filmlerinden biri olan Goodfellas Full HD izle filmi gelmiş geçmiş en iyi suç filmleri sıralamasında her zaman kendine yer bulmuştur. Sıkı Dostlar Full HD Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filmini sitemizden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın