20 Görüntülenme
Harry Potter 6
7.6 IMDB Puanı

Harry Potter 6

(Harry Potter and the Half-Blood Prince )
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 33dk
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Harry Potter 6 Melez Prens izle filmi David Yates yönetmenliğinde 2009 yılında vizyona girmiştir. J.K. Rowling’in romanlarından uyarlanan Harry Potter filmleri serisinin altıncı filmi olan Harry Potter 6 türkçe dublaj izle filminin senaryosu Steve Kloves tarafından yazılmıştır. 1 Oscar adaylığı, 30 adaylık ve 8 farklı ödül kazanan filmin oyuncu kadrosunda ise Daniel Radcliffe, Michael Gambon, Dave Legeno, Elarica Johnson, Rupert Grint ve Emma Watson isimleri yer almıştır.

Harry Potter filmleri hayranlarının en sevdiği filmlerden biri olan bu filmin konusu ise, Harry artık gün geçtikçe seçilmiş kişi olarak anılmaya başlar. Snape’in görev değişikliği sonrasında Harry şoke olur ve onun yerini dolduracak kişinin Horace Slughorn olması için Dumbledore’a baskı yapar. Daha sonra Ron ve Hermione ile buluşur ve birlikte bir şaka dükkanını ziyarete gittikleri sırada bir grup Ölüm Yiyen görürler. Bu grup arasında Draco’da vardır ve Voldemort’un onu bir ölüm yiyen yaptığına inanır. Harry grubu takip ederken Malfoy tarafından fark edilir ve saldırıya uğrar. Harry daha sonra bir ders kitabında Melez Prens’in bıraktığı bir sürü not ve büyü tarifleri bulur ve bu kitabı derslerinde başarılı olmak için kullanır.

Dumbledore, Harry'den Voldemort'un bir anısını göstermesini ister. Ron yanlışlıkla bir iksir içince Slughorn ile birlikte onu kurtarırlar. Harry daha sonra Draco ile yüzleşir ve düello yaparlar. ve Malfoy’u da Melez Prens’in güçlü büyülerinden birini kullanarak onu yaralar. Ancak Harry Melez Prens’in bu kitabında yer alan karanlık büyülerden çekinmeye başlar ve kitabı aldığı yere geri götürür. Harry ve Dumbledore, Slughorn’un anısını incelerken Voldemort’un karanlık planlarını öğrenirler. Harry Potter 6 Melez Prens türkçe dublaj izle ve altyazılı olarak sitemizden full hd ve 1080p kalitesinde keyifle izleyebilirsiniz.