6 Görüntülenme
The King
7.2 IMDB Puanı

The King

(Kral)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 2sa 20dk
Yönetmen
Senaryo Joel Edgerton, David Michôd
2019 yılında vizyona giren The King izle David Michôd yönetmenliğinde Shakespeare'in Henriad oyunundan esinlenmiştir. İngiltere ve Macaristan ortak yapımı olan ve savaş filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz The King izle filminin senaryosunda ise Joe Edgerton imzası bulunurken oyuncu kadrosunda ise Tom Glynn-Carney, Gábor Czap, Tom Fisher, Edward Ashley isimleri yer almaktadır.

The King Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak izleyebileceğiniz filmin konusu ise kısaca şöyle, İngiltere Kralı’nın oğlu Galler Prensi Hal ile arası her zaman mesafeli olmuştur. Çünkü Hal en büyük çocuk olmasına rağmen babasının tahtına geçmek ile ilgilenmez ve en yakın arkadaşı John ile bir prense yakışmayacak bir hayat yaşamaktadır. Bir gün Kral Henry Hal'i huzuruna çağırır ve ona kardeşi Thomas'ın tahtı devralacağını söyler ve Thomas’ı Hotspur isyanını durdurması için gönderir. Hal ise peşinden gider ve Hotspur'a teke tek dövüşmek için meydan okur ve Hotspur'u öldürüp savaşı daha fazla kan dökülmeden bitirir. Thomas ise Hal'in onun rolünü çaldığını öne sürerek babasına şikayet eder. Aradan geçen bir kaç ay sonrasında Thomas, Galler’de bir savaş sırasında öldürülmesinin ardından Kral Henry’de rahatsızlığı nedeniyle ölür ve Hal yeni kral olarak tacı giyer.

Hal tacı giyip Kral olmasının ardından savaşmak yerine düşmanlarla anlaşıp barış yapmak ister. Ancak düşmanlar sinsi planlarını yapmaya devam eder. Daha sonra Hal kendisine suikast yapmak için gönderilen bir suikastçıyı sorgular. Hal’a olan güven sarsıldıktan sonra William Gascoigne Hal'e İngiltere'yi birleştirmek için bir güç gösterisi yapılmasının gerektiğini tavsiye eder ve Hal bu tavsiye üzerine Fransa'ya savaş ilan edip ona ihanet edenlerin kafasını uçurur. Ardından Falstaff'ı ordusunun komutanı olarak seçer. 2019 yapımı The King izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı olarak 1080p ve Full Hd izle kalitesinde sitemizden donmadan ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. imdb

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın