King, 1080p Vidy, 1080p Fragman
74 Görüntülenme
Thor 2
6.8 IMDB Puanı

Thor 2

(Thor: The Dark World)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 1sa 52dk
Marvel’in mitolojik tanrısı Thor’un ikinci filmi olan Thor 2 Karanlık Dünya izleorjinal ismi ile Thor: The Dark World filmin yönetmen koltuğunda bu kez Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Alan Taylor ismini görüyoruz. Senarist kadrosunda ise çoğu Marvel filmlerinden bildiğimiz Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise ilk Thor filminden tanıdığımız isimler olan Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins ve Tom Hiddleston karşımıza çıkıyor. İlk filmden 2 yıl sonra 2013 yılında vizyona giren Thor Karanlık Dünya ya da Thor 2 filmi 644 milyon $ hasılat elde ederken 150 milyon $ gibi bir bütçe ile çekiliyor ve karşılığında 18 adaylık ile 2 ödül alıyor.

Marvel sinematik evreninin sekizinci filmi olan Thor 2 Full HD izle konusu Asgard kralı ve mitolojik tanrı olan Odin’in kısa bir hikaye anlatımı ile başlıyor. Kara Elfler ve liderleri Malekith’in güçlerini sonsuzluk taşlarından biri olan Aether’i kullanmasından bahseden Odin, Kara Elflerin sonsuzluk taşını kullanarak bazı askerleri süper askere çevirdiğinden bahseder. Günümüz dünyasında ise Asgard’a dönüp layık olduğu güçlere kavuşan Thor birlikte yenilmez olduğu çekici Mjolnir’e kavuşur Buz devleriyle işbirliği yapan ve Asgard hükümdarlığını yıkmaya çalışan kardeşi Loki’yi babası Odin’in huzuruna getirir ve ömür boyu zindana attırır. Thor beraberinde getirdiği Tesseract ile birlikte ilk filmde yıkılan Bifrost köprüsünü onarır. Bifrost köprüsü yıkıldıktan sonra bozulan 9 diyarın düzeni ile ortaya çıkan kaostan sonra uykuda olan bir tehlike dünyada Erik Selvig’in icadı ile yapılan deneyde Jane Foster’ın gizemli bir maddeyle temas etmesiyle uyanır. Svartalfheim’de uykuda olan Malekith ve kara elfler artık uyanmıştır. Gücünü ve askerlerini toplayan Malekith Asgard’a saldırır. Thor bu saldırılardan kurtulmak ve Asgard’ı kurtarmak için Loki ile anlaşır ve onu tutulduğu zindandan kaçırır.

Thor 2 Karanlık Dünya 1080p izle türkçe dublaj izle ve Türkçe Altyazılı izle Thor ve arkadaşlarının Asgard’ı kurtarma savaşını izlerken keyifli vakit geçirmenizi dileriz. imdb
Serinin diğer filmleri 2