King, 1080p Vidy, 1080p Fragman
51 Görüntülenme
Parazit
8.6 IMDB Puanı

Parazit

(Gisaengchung)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Barunson E&A
  • Film Süresi 2sa 12dk
Yönetmen
Senaryo Dae-hwan Kim, Bong Joon Ho, Hitoshi Iwaaki
Kore filmleri arasında en iyisi olmakla kalmayıp IMDb top 250 filmleri listesinde otuzuncu sıraya yerleşerek 2019 yılında vizyona girmesiyle adından sıkça söz ettiren Parasite izle türkçe adıyla Parazit 1080p Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filmi Bong Joon Ho yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosunu Dae-hwan Kim, Bong Joon Ho, Hitoshi Iwaaki isimlerinin yazdığı Kore yapımı bu film 167 milyon $ hasılat elde ederken Altın Palmiye ödülünü kazanarak önemli bir başarı elde etmiştir. Orijinal adı Gisaengchung olan filmin oyuncu kadrosunda ise Kang-ho Song, Ik-han Jung, Hyun-jun Jung, Joo-hyung Lee, Ji-hye Lee, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Cho, Park Myeong-hoon, Keun-rok Park, Jang Hye-jin, Woo-sik Choi, Seo Jun Park, So-dam Park, Lee Jeong-eun ve Ji-so Jung isimleri yer alıyor.

Eleştirmenlerden tam not alan ve kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yer alan filmin konusuna gelirsek, Kim ailesi, baba Ki-taek, anne Chung-sook, kızı Ki-jung ve oğlu Ki-woo küçük bir yarı bodrum apartman dairesinde yaşıyorlar ve pizza kutusu gibi düşük ücretli geçici işler yaparak geçimlerini sağlamak için mücadele ediyorlar. Ki-woo'nun arkadaşı Min-hyuk ise onlara zenginlik getireceğine inandığı bir taş verir. Yurtdışında eğitim görmek için ayrılan ve arkadaşının gelire ihtiyacı olduğunu bilen Ki-woo'nun, zengin Park ailesinin kızı Da-hye'nın İngilizce öğretmeni olarak işini devralması için bir üniversite öğrencisi gibi davranmasını önerir. Kendisini Yonsei Üniversitesi'nde okuyan bir öğrenci olarak tanıtan Ki-woo, Parklar tarafından işe alınır.

Park ailesinin hizmetçisi olmak için yüksek nitelikli işçiler gibi davranan ve ailedeki herkese iş bulmayı planlayan Kim ailesi planını harekete geçirir. Ki-jung, "Jessica" olarak poz verir ve Ki-Woo'yu referans olarak kullanarak, Parks'ın küçük oğlu Da-song'a sanat terapisti olur. Ki-jung, Park'ın şoförü Yoon'u arabasında seviştiği için suçlar ve daha sonra Ki-taek'in onun yerine geçmesini teklif eder. Kim ailesi, Bayan Park'ı hasta olduğuna ikna etmek için uzun süredir hizmetçi olarak çalışan Moon-gwang'ın şeftaliye olan alerjisini ona karşı kullandıktan sonra, Chung-sook Parks'ın hizmetçisi olarak görevi kapat. Ki-woo ile Da-hye arasında gizli ilişki başlar.

Parklar ise bir gün kampa gittiklerinde, Kim ailesi evdeki lüks yaşamın keyfini sürdükleri sırada Moon-gwang aniden kapıda belirip Chung-sook'a bodrumda bir şey bıraktığını söyler. Tefecilerden kaçmak için 4 yıldır evin yeraltı sığınağında yaşayan Moon-gwang'ın kocası Geun-sae'nin, önceki ev sahibi tarafından yaratılan bir yeraltı sığınağının gizli girişine girer. Chung-sook, Moon-gwang'ın Geun-sae'nin sığınakta yaşamaya devam etmesi isteğini reddeder, ancak kulak misafiri olan Kimler yanlışlıkla kendilerini ifşa eder. Her şeyi kayda alan Moon-gwang ise Parklar'ı ifşa etmekle tehdit eder ve olaylar gelişir.

Kore filmleri izle arasında en iyisi olan Parazit türkçe dublaj izle filmini full hd izle ve 1080p izle kalitesinde sitemizden izleyen herkese keyifli seyirler diliyoruz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın