Türkçe Dublaj Altyazılı Fragman
17 Görüntülenme
Yasak Krallık
7.3 IMDB Puanı

Yasak Krallık

(The Forbidden Kingdom )
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Casey Silver Productions
  • Film Süresi 1sa 44dk
Yönetmen
Senaryo John Fusco
ABD ve Çin ortak yapımı The Forbidden Kingdom izle türkçe adıyla Yasak Krallık izle filmi 2008 yılında Rob Minkoff yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu John Fusco’ya ait olan Yasak Krallık full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Jackie Chan, Jet Li, Michael Angarano, Morgan Benoit isimleri yer almaktadır.

Jet Li ve Jackie Chan’in ilk kez birlikte oynadıkları film olan Yasak Krallık altyazılı izle filminin konusu ise şöyle, Dövüş filmlerine oldukça meraklı bir genç olan Amerikalı Jason Tripirikas isimli genç bir film setinde olduğu rüyadan uyanır. Daha sonra Çin mahallesinde bir soyguna karışır ve bir kovalamaca başlar. Ancak bir çatıda köşeye sıkıştıktan sonra bilincini kaybeder. Jason kendine gelir ve uyandığında kendisini eski bir tarihte bir Çin köyünde yaşanan baskının ortasında bulur. Askerler onun peşine düşer ancak ölümsüz olarak anılan sarhoş bir adam olan Lu Yan onu askerlerin elinden kurtarır. Lu daha sonra Jason’a bir kahenet içeren hikaye anlatır ve bir asadan bahseder. Bu asa Jason’da olan asadır.

Yasak Krallık izle filminde daha sonra savaşın diğer tarafındaki lider asayı öğrenir vr asayı almak için Jason’ın peşine bir cadı gönderir. Jason ve Lu’ya katılan Sparrow ve Sessiz Keşiş’in de gelmesi ile ekip Kralı bulmak için arayışlara başlarlar. Bir çölü geçmek üzereyken ekip Ni Chang ile karşılaşırlar ve Ni Chang, Jason’a asa karşılığında onu kendi dünyasına göndermeyi teklif eder. Ancak Jason teklifi reddedince savaş başlar. Ekip kaçarak saklanacak bir yer arar. Lu yaralanınca aslında ölümsüz olmadığı ortaya çıkar ve onu hayatta tutabilecek tek şey ise Savaş Lordu’nda olan ölümsüzlük iksiridir. Jason, Lu’nun yaşaması için asa ile iksiri takas etmek için saraya gider.

Jason saraya ulaşır ancak işler istediği gibi gitmez ve lord ona Ni Chang ile düello yapar ve kazanırsa iksiri vereceğini söyler. Düello’da ise kazanan Jason olur. Çıkan arbede sonucunda keşiş yaralanır ve asayı kullanması için Jason’a verir. Kral’ın heykeli parçalanınca kral serbest kalır ve keşişin kralın klonlarından biri olduğu anlaşılır. The Forbidden Kingdom izle Yasak Krallık türkçe dublaj ve altyazılı izle filmini kesintisiz olarak donmadan Full HD film izle ve 1080p kalitede sitemizden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.